Головна / Земля / Армія канадських крабів атакувала берега Мена

Армія канадських крабів атакувала берега Мена

Армія лютих канадських крабів взяла штурмом берега Мена і обложила місцевих морських мешканців. Звучить неправдоподібно? Ви просто ніколи не зустрічали зеленого краба.

Мегаагресивне ракоподібне, яке називають морським тарганом за здатність виживати при екстремальних умовах, вже прославилося в Канаді, а саме Ньюфаундленді і Нової Шотландії.

Раніше вони погрожували канадській риболовній промисловості, а зараз сиплються як з вітру на прибережну екосистему Мена.

Хоча їх основна мішень — піщані мії, вони також харчуються взморником, місцевою квітучою рослиною, в хащах якого живуть морські тварини.

Під час дослідження вчені Університету Нової Англії випустили зелених крабів на поле взморника. Тварини з дикою швидкістю викосили величезні смуги трави.

«Ми бачимо шалений рівень агресивності», — говорить Маркус Фредерік з Університету Нової Англії (США).

Хоча зелені краби, інвазійний вид, давно осіли в США, їх канадські колеги мають серйозні проблеми з утримуванням гніву. Навіть вчені були приголомшені їх люттю. Ракоподібні починали розмахувати клешнями на людей, коли ті наближалися до них на відстань 1,5 метра.

Чому ці зелені краби такі злі? Канадські зелені краби — гібрид, суміш ракоподібних зі сходу США і на півночі Європи. Вони відносні новачки в канадських водах, першого зеленого краба виявили там тільки в 2007 році. Майже через повну відсутність природних ворогів їх популяція з тих пір різко підскочила. В Ньюфаундленді, наприклад, зелені краби розоряють популяції омарів і морських гребінців.

Це було більше року тому. З тих пір краби-мародери рушили на Нову Шотландію, а зараз захопили в свої клешні Мен.