Земля

Кільчасті хробаки займаються сільським господарством (відео)

Морський кільчастий хробак був викритий у занятті сільським господарством. Безхребетне навмисно пророщує насіння рослин, щоб опісля з’їсти паростки.

a72c2b81883a0312b766ce03b39e7f09

Раніше схильність до землеробства помічали тільки у поодиноких видів комах і молюсків, які виховують водорості та гриби. Однак кільчасті черви стали першими тваринами, яким вдалося проростити насіння.

Черв’яки-аграрії Hediste diversicolor проживають на приливно-відливних зонах на північному сході і північному заході Атлантичного океану. Головне джерело живлення черв’яків — детрит, сукупність дрібних нерозкладаючих частинок рослинних і тваринних організмів або їх виділень, що знаходяться у воді або осіли на дно водойми. Поживна цінність детриту невелика. Тому хробаки намагаються розширити свою дієту, доповнюючи її планктоном, рештками і дрібними безхребетними.

Вчені часто помічали, як господарські черв’яки забирають у свої нори насіння рослин, таких як спартина. Раніше вважалося, що ходи в ґрунті використовуються хробаками в якості сховища. Але насіння спартини були явно занадто великими, щоб хробаки могли їх з’їсти. Лабораторний експеримент показав, що черв’яки харчувалися паростками, які дали насіння, багаті поживними речовинами, в тому числі, азотом.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button