Земля

Новий вид гігантських восьминогів відкритий біологами

У північних водах Тихого океану давно виловлюються представники гігантських восьминогів. Як виявилося, ці монстри представляють не один вид, а два підвиди головоногих. В даному випадку розглядається Enteroctopus dofleini.

На підставі досліджень 21-го екземпляра, видобутого рибалками у водах Аляски і які були досліджені вченими, шість особин віднесли до представників нового виду. Найбільшим серед яких опинилася самка, маса якої склала 21,5 кілограм. У вчених виникають труднощі в оцінці приблизної чисельності цих восьминогів. Ними ще навіть не отримана назва, швидше за все, родовим ім’ям залишиться – Enteroctopus, як повідомляється в журналі American Malacological Bulletin.

Особливо відзначено, що гігантські восьминоги виловлюються людьми вже протягом багатьох століть, але різниці між ними не помічали. Все підтверджується на основі генетичного аналізу, який говорить, що в районі Беринговгої моря і Аляски, крайньої півночі Тихого океану, знаходиться середовище існування окремого виду восьминогів.

Кнопка «Наверх»