Земля

У Новій Зеландії виявлені підводні родовища прісної води

Величезні запаси прісної води знайдені біля узбережжя Південного острова Нової Зеландії. Використовуючи комбінацію методів сейсмології і сканування електромагнітних хвиль, вчені змогли створити тривимірну карту водоносного горизонту під морським дном.

Точний обсяг ще не розрахований, але дослідники вважають, що там може бути до 2 000 кубічних кілометрів прісної води — це зіставно в 800 мільйонами басейнів олімпійського розміру і більше, ніж озеро Онтаріо.

В Новой Зеландии обнаружены подводные залежи пресной воды

Морські водоносні горизонти зустрічаються по всьому світу, але вони не дуже поширені. В цьому випадку велика частина води, що накопичилася протягом останніх трьох льодовикових періодів.

Відкриття було зроблено випадково: проби, взяті у 2012 році в акваторії портового міста Тімару, показали, що концентрація солі у воді менше очікуваного. У 2017 році були розпочаті цілеспрямовані пошуки, які увінчалися успіхом.

В Новой Зеландии обнаружены подводные залежи пресной воды

Водоносний горизонт виявився напрочуд неглибокий: всього в 20 метрах нижче морського дна. Імовірно, він тягнеться на 60 кілометрів. Його розташування вкрай вдало: регіон Кентербері страждає від нестачі води. Величезний резервуар може допомогти в боротьбі з посухами і допоможе пом’якшити наслідки зміни клімату.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button