Екологія

Кільця дерев вказали на кліматичну аномалію в 20 столітті

Кільця дерев можуть дуже багато розповісти про зміни, що відбуваються на нашій планеті. У новому дослідження вчені виявили, що на початку XX століття на Землі відбулася кліматична аномалія.

Фотограф: Joey Kyber

Нова робота являє собою атлас посухи. В ході цього дослідження вчені помітили, що з середини XX століття спостерігаються інтенсивні посухи і незвично вологі періоди у південноамериканському регіоні. Експерти припускають, що це може бути частково обумовлено глобальним потеплінням поряд з забрудненням атмосфери озоноруйнівними хімічними речовинами.

Дані для дослідження були зібрані в Аргентині, Чилі, Уругваї, Парагваї, більшій частині Болівії, Бразилії та Перу. В ході роботи вчені проаналізували в цілому 286 дерев.

За словами авторів дослідження, Південна Америка володіє «гострою уразливістю» до екстремальних кліматичних явищ. Так, недавні посухи призвели до важкого становища сільського господарства на великих територіях континенту. Деякі продовольчі системи зараз знаходяться під загрозою колапсу.

Однак засуха — це не остання проблема регіону. У той час як деякі області Аргентини й Чилі страждають від однієї з найсильніших засух в історії, регіони південно-східної частини континенту відчувають аномально вологі умови. Але навіть попри те, що це дуже схоже на наслідки глобального потепління, вчені не хочуть робити поспішних висновків, оскільки «існує багато природних змін, які можуть імітувати антропогенна зміна клімату».

Дослідники виділяють три ключових фактори, які могли вплинути на ці коливання: циклічні зрушення температури поверхні Тихого й Атлантичного океанів; пояс західних вітрів навколо Антарктиди; феномен Осередку Хедлі, що приносить тепле і вологе повітря з екватора. Однак зміну клімату теж не варто відкидати зовсім, але щоб розібратися в остаточній причини аномалії потрібен час.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button