Екологія

Раціон домашніх тварин впливає на клімат?

Заміна невеликої частини їжі для худоби, свиней і курей на білкові продукти життєдіяльності мікробів допоможе знизити сільськогосподарські викиди парникових газів на 7%.

Головними винуватцями глобального потепління сьогодні вважаються парникові гази. Підвищення їх концентрації в атмосфері за останнє сторіччя призвело до помітних змін клімату — минулий 2017 рік увійшов в трійку найспекотніших в історії. Одним із джерел парникових газів є сільське господарство. Вирубка лісів для збільшення площі орних земель призводить до зникнення поглиначів вуглекислого газу, а в результаті удобрення ґрунту азотом утворюються оксид азоту і аміак, які можуть викликати тропосферний смог або руйнування озону.

Учені вирішили з’ясувати, як вплине скорочення кількості корму для худоби, курей і свиней на викид парникових газів. Для цього вони запропонували замінити злаки (олійні культури та бобові) на білок одноклітинних організмів. Це білкові продукти, які виробляються монокультурою мікроорганізмів, наприклад дріжджами, бактеріями або грибками, і використовуються у якості харчових добавок до раціону тварин. Для їх отримання може бути використаний вуглекислий газ, метан, а також цукор і крохмаль.

Була проведена комп’ютерна симуляція, в якій замінили частину корму для тварин на білок одноклітинних. Вона охоплювала період до 2050 року. Для виробництва 2-4 кг білка на кубометр за годину вчені запропонували використовувати біореактори, аналогічні тим, що застосовуються в харчовій промисловості. В цілому було проаналізовано 48 сценаріїв, в яких розглядалися різні живильні середовища для мікроорганізмів і умови — наприклад, повна або часткова заміна злаків на білок.

Згідно з розрахунками, до 2050 року вдасться відмовитися від 10-19% рослинного корму на користь білка одноклітинних організмів, і це дозволить знизити сільськогосподарський викид парникових газів в атмосферу на 7%. Викид метану при цьому зменшиться на 8%, а площа орних земель — на 6%.

Технології, які дозволяють виробляти білок в промислових масштабах, існують вже сьогодні. Дослідники сподіваються, що користь для клімату бактеріальних білків змусить держави звернути увагу на цю технологію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button