Земля

Кількість пожеж за останні 300 років різко зменшилася

Американські кліматологи реконструювали історію лісових пожеж на Землі, що трапилися в останні 2 тис. років, і виявили, що частота лісових пожеж різко знизилася за останні 300 років.

Фахівці Гарвардського університету зафіксували різке зниження частоти виникнення лісових пожеж в середині XVIII століття.

На їхню думку, це пов’язано з відмовою від практики підсічно-вогневого землеробства, коли лісові масиви випалювалися для того, щоб використовувати вивільнену землю для посадки сільськогосподарських культур.

Пізніше, з розвитком прогресу, до середини XVIII століття більшість країн Європи відмовилися від цієї практики: це привело до різкого зниження в частоті появи лісових пожеж.

“Традиційно вважається, що частота лісових пожеж була набагато нижчою в доіндустріальну епоху, ніж сьогодні. Проведений нами аналіз відкладень льоду в Антарктиці показує, що ще в недавньому минулому вони виникали помітно частіше, ніж сьогодні”, – твердить Лоретта Міклі, старший науковий співробітник Гарвардського університету

За результатами роботи автори заявили, що кліматологи недооцінюють рівень впливу природних і рукотворних пожеж на клімат Землі в доіндустріальну епоху. Це може пояснювати, чому сучасні кліматичні моделі переоцінюють те, наскільки сильно коливання в концентрації парникових газів впливають на температури поверхні Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button