Земля

В Австралії скоро почнеться навала найбільш небезпечних павуків у світі

Якщо ви боїтеся змій, павуків та інших потенційно отруйних тварин, то вам абсолютно точно не варто їхати в Австралію. Адже саме на цьому материку мешкає найбільша кількість плазунів і членистоногих, укус яких може призвести до неминучої смерті. Зовсім недавно з Австралії пройшли руйнівні пожежі і на даний момент там йдуть проливні дощі. На думку співробітників Австралійського парку рептилій, у ході зміни спекотної погоди на дощову на території міста Сідней може з’явитися велика кількість дуже отруйних створінь. Мова йде про так званих воронкових павуків, отрута яких небезпечна для тварин, але смертельна практично для будь-якої людини. Але як австралійці зможуть врятуватися від смерті?

Про насування небезпеки було розказано в науковому виданні ScienceAlert з посиланням на Facebook австралійського парку. За оцінками вчених, в Австралії налічується понад 40 видів воронкових павуків, але більшість з них не небезпечні для людини. Але серед них є вид під назвою Atrax robustus, від укусу якого в період з 1927 по 1981 рік померло близько 13 осіб. Кожен рік, в періоди високої вологості, вони виходять зі своїх нір частенько потрапляють на території, в яких живуть люди. Зараз в Австралії дуже волого, тому місцевим жителям варто бути обережніше.

Найотруйніший павук Австралії

Воронкови павуки виду Atrax robustus виростають у довжину до 5 сантиметрів і будують свої гнізда у вологих і прохолодних місцях. Бували випадки, що вони жили прямо в будинках, де жили люди. У певних обставинах укуси цього павука можуть привести до смерті людини. Річ у тім, що речовина, яка міститься в його отруті, під назвою дельта антропотоксин безпосередньо впливає на людську нервову систему. Вже після 10 хвилин із моменту укусу у жертви порушується кровообіг і починаються задишка, напади блювоти і діареї, пітливість, судоми м’язів і виникають інші неприємні симптоми. Організм ніби сходить з розуму і все це супроводжується жахливим болем.

В Австралии скоро начнется нашествие самых опасных пауков в мире

На даний момент вченим відомо 40 видів павуків воронкових

Якщо вчасно не відвести укушеної павуком людину в лікарню, справа неодмінно закінчується її смертю. На щастя, в 1980 році вченим вдалося розробити протиотруту, завдяки якій кількість смертей від укусів воронкових павуків досягла нуля. Так, щорічно в лікарні з укусами звертаються приблизно 30-40 осіб, але практично всіх з них вдається врятувати.

Сироватка, яка щороку рятує сотні людських життів, створюється з крові тварин з імунітетом до цієї отрути. У більшості випадків дослідники здобувають отруту з організму павуків і впорскують її в тіла кроликів. Тварини починають виробляти антитіла, які й стають основним компонентом рятівної протиотрути.

Хоч протиотруту від укусів небезпечних павуків і існують, дослідники все одно рекомендують людям бути обережніше. У лісі необхідно носити закритий одяг, а якщо смертоносний павук виявився в будинку, його потрібно акуратно загнати в скляну банку. Павук не зможе вибратися з неї, тому у людей буде можливість відвезти його в австралійський парк рептилій.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button