Відео

Китай показав модель власної марсіанської бази

Повнорозмірна модель марсіанської бази відкрила двері для відвідувачів в минулу п’ятницю. Вона розташована в пустелі Гобі, неподалік від міста Цзиньчан. За словами творців, ландшафт, клімат та природні особливості в цих місцях нагадують поверхню Марса.

База складається з відкритої площадки та 9 модулів, включаючи тамбур-шлюз, центр управління і біомодуль. «Вона (база — ред.) покаже нам, як вижити в суворому марсіанському середовищі — де ми розмістимося, де будемо проводити експерименти і які досліди краще всього ставити», — говорить Тянь Жусен, експерт з космічних досліджень.

«Марсіанська» база орієнтована в першу чергу на молоде покоління. За словами Жусена, повинна стати тим місцем, яке дасть дітям можливість відчути марсіанське оточення і зрозуміти, як високі технології ведуть нас у майбутнє. Будівництво бази — частина проекту C Space Plan, який запущений для космічної просвіти китайських школярів.

Це лише перша частина великого плану з залучення молоді в космічну галузь Китаю. C Space Plan містить організацію наукових реаліті-шоу, фільмування документальних фільмів про космос, наукові табори та майстер-класи.

Кнопка «Наверх»