Відео

Панорама околиць надмасивної чорної діри в центрі Галактики

Фахівці, використовуючи, зокрема, дані різних телескопів, створили детальну панораму околиць надмасивної чорної діри, розташованої в центрі Чумацького Шляху.

Дослідники під керівництвом Крістофера Рассела (Christopher Russell) з Папського Католицького університету Чилі створили панорамну візуалізацію околиць Стрільця А* – надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху — в межах декількох світлових років від нього. Для створення панорами фахівці використовували, зокрема, суперкомп’ютер Pleiades, а також дані різних наземних телескопів космічного телескопа «Чандра».

На панорамній візуалізації околиць чорної діри синім і блакитним кольором відображено рентгенівське випромінювання гарячого газу з температурою в мільйони градусів Кельвіна, наголошується в прес-релізі на сайті телескопа «Чандра». Червоним кольором показані помірно щільні регіони більш холодного газу з температурою в десятки тисяч градусів Кельвіна. Жовтим кольором відображено більш холодний газ з найбільшою щільністю.

Спостерігач в даній візуалізації знаходиться в районі Стрільця А*. На панорамі помітні, зокрема, яскраві і гарячі зірки, які втрачають речовину у вигляді зоряних вітрів. Зіткнення зоряних вітрів, а також різних інших хмар газу призводять до яскравих спалахів в рентгенівському діапазоні. Хмари газу рухаються повільно, перебуваючи далеко від Стрільця А*, а потім — по мірі наближення — набирають швидкість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button