Всесвіт

Китай розкрив план першої пілотованої місячної місії

Влада країни розповіла подробиці місії по відправці тайконавтів на Місяць. За планом, перші китайські дослідники досягнуть природного супутника Землі до 2030 року.

Китайське національне космічне управління представили на аерокосмічному форумі в Ухані план відправки двох тайконавтів на Місяць. Амбітний проект включає відправку станції на орбіту природного супутника Землі, будівництво бази і м’яку посадку людини на поверхню Місяця в районі південного полюса.

Місія передбачає запуск космічного корабля і посадкового майданчика на двох розроблюваних ракетах-носіях «Чанчжен-10». Пілотований корабель і автономний спусковий майданчик повинні будуть зустрітися і зістикуватися на орбіті Місяця.

Маса пілотованого космічного корабля складе близько 26 т. Він розробляється так, щоб враховувати небезпеки, пов’язані з польотом в дальній космос, і витримувати навантаження при високошвидкісному вході в атмосферу Землі. Повідомляється, що перші прототипи вже пройшли льотні випробування в атмосфері нашої планети.

Посадковий сегмент буде складатися з апарату, що спускається і рухової ступені загальною масою близько 26 т. Чотири двигуни з регульованою тягою по 7500 Н будуть використовуватися для виходу на місячну орбіту і посадки на місячну поверхню. Після стикування з космічним кораблем тайконавти і невеликий місяцехід спустяться на поверхню супутника для проведення коротких досліджень і відбору проб, а потім на тому ж модулі повернуться на орбіту.

Пілотований політ — частина великої місячної програми, яку розробляють в Китаї. Очікується, що перший політ тайконавтів на Місяць пройде до 2030 року, а в наступному десятилітті космічне агентство цієї країни планує побудувати першу місячну базу.

Інтерес до місячних досліджень і «повернення людини на Місяць» зріс останнім часом. Минулого року НАСА провело перший політ програми «Артеміда»: корабель, призначений для пілотованих польотів, в автономному режимі здійснив обліт навколо Місяця і повернувся на Землю. Наступна частина програми — пілотований політ, який повторить першу місію. Посадка астронавтів на Місяць передбачена місією «Артеміда-3», попередньо запланованої на 2025 рік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button