Всесвіт

Унікальна фотографія Марса: вид з 400 км над поверхнею планети

ExoMars Trace Gas Orbiter зробив перший знімок з 400-кілометрової орбіти Марса. За даними Європейського космічного агентства, на знімку можна розгледіти 40 кілометрів пилу, бруду і льоду (білі) уздовж Кратера Королева, що на північній півкулі планети. Фото зроблено в рамках програми ExoMars.

Апарат, запущений на орбіту Марса, складається з чотирьох приладів: камери, двох спектрометрів і нейтронного детектора. Його основна мета — аналіз складу атмосфери Марса. Космічний корабель обертається на орбіті Червоної планети ще з жовтня 2016 року, але лише нещодавно зайняв нарешті правильну орбіту і приступив до виконання своєї програми. В даний час він займається аналізом газів, складових атмосфери Марса (переважно метан). Утворення метану може бути пов’язано як з геологічними, так і з біологічними процесами, тому вчені хочуть отримати якомога більше інформації.

Як повідомляє Nature, метану в атмосфері бути не повинно, оскільки хімічні реакції давно привели б до його розпаду. Це означає лише одне — якесь загадкове явище призвело до того, що концентрація метану на Марсі в якийсь момент почала стрімко зростати. Так то Trace Gas Orbiter — це не просто літаючий фотоапарат, але і справжня хімічна лабораторія, з допомогою якої астрономи сподіваються отримати підказки про те, які процеси відбувалися на поверхні планети у далекому минулому.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button