Екологія

Китай викидає стільки ж шкідливих речовин, скільки всі розвинені країни світу

За даними нового дослідження компанії Rhodium Group, на Китай припадає більше викидів парникових газів, ніж на всі розвинені країни світу разом узяті. Влада Китаю обіцяла не шкодити екології до 2040 року.

викиди шкідливі
Image by Pixource from Pixabay

Вчені відзначають, що викиди шести найшкідливіших для атмосфери газів, включаючи вуглекислий газ, метан і оксид азоту, в Китаї у 2019 році зросли до 14,09 мільярдів тонн. Це приблизно на 30 млн тонн більше, ніж у решти членів Організації економічного співробітництва і розвитку. Про це повідомила нью-йоркська група з дослідження клімату.

При цьому влада Китаю підкреслювала важливість зниження викидів вуглекислого газу – вони хочуть вийти на нульовий рівень до 2060 року. На частку Китаю припадає 27% світових викидів. На частку США, другого за величиною емітента, припало 11%, а Індія вперше обігнала Європейський Союз, на частку якого припало близько 6,6% від загальносвітового обсягу викидів.

Проте, Китай також має найбільше у світі населення, тому його викиди на душу населення залишаються набагато меншими, ніж в США. А в історичному плані члени ОЕСР як і раніше є найбільшими винуватцями потепління у світі, оскільки з 1750 року ці фірми викинули в атмосферу в чотири рази більше парникових газів, ніж Китай.

«Історія Китаю як великого емітента відносна коротка в порівнянні з розвиненими країнами, багато з яких шкодили планеті понад сто років, – відзначають дослідники. – Потрібно враховувати, що глобальне потепління є результатом викидів як в недавньому, так і в більш віддаленому минулому ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button