Екологія

У Європі зникли 17-19% птахів – основною причиною називають сільське господарство

Брак їжі, забруднення довкілля хвороби — через це зникають птахи.

bird of paradise dancing
Фото Від beltsazardaniel

В Європі за останні 40 років зникло 600 мільйонів птахів, які гніздяться – приблизно 17-19%. Найсильніше постраждали види, життєдіяльність яких пов’язана із сільським господарством – через використання агрохімікатів, пише The Guardian.

Зазначається, що у період з 1980 по 2017 роки популяція хатніх горобців скоротилася вдвічі – на 247 мільйонів, жовтих трясогузок на 97 млн, шпаків на 75 млн і жайворонки на 68 млн. Скорочення чисельності птахів відбувається, ймовірно, через брак їжі, забруднення повітря і хвороби.

Використання пестицидів в сільському господарстві теж зіграло значну роль, адже не стало комах, якими й харчувалися птахи. Це вплинуло також і на мігруючих птахів, і тих, які мешкали уздовж берегових ліній: зникають вівчарик весняний, жовті плиски, чубаті чайки й дотерелі.

“Наше дослідження є тривожним сигналом для дуже реальної загрози зникнення і тихої весни”, – коментує Фіона Бернс, провідний автор дослідження і старший науковий співробітник RSPB.

За її словами, зустріч Конвенції ООН про біологічне різноманіття у 2022 році має вирішальне значення для запобігання зникнення і відновлення втраченої чисельності багатьох видів.

Збереження біорізноманіття це значний внесок в боротьбу зі змінами клімату. Зараз спостерігається збільшення чисельності тільки таких видів як чорноголова, чорний дрізд, кропив’яник, щиглик, вільшанка, голуб і блакитна синиця.

Природоохоронні заходи допомогли збільшити більш ніж удвічі чисельність 11 видів рідкісних хижих птахів, наприклад сапсанів, болотяних луней, канюків і беркутів. Масштаби втрат і кількість зниклих птахів можна порівняти з тенденцією скороченням в Північній Америці.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments