Технології

Китай вперше протестував «штучне Сонце»

Китайські вчені вперше протестували термоядерний реактор, який називають «штучним сонцем». Воно в 13 разів гаряче справжнього, його температура може досягти до 200 млн ° С.

Китай запустив «штучне сонце» – найбільший в країні реактор термоядерного синтезу. Про це повідомили державні ЗМІ, вони відзначили великий прогрес у дослідженнях в галузі ядерної енергетики.

Реактор HL-2M Tokamak є найбільшим і найсучаснішим експериментальним дослідним пристроєм Китаю в області термоядерного синтезу. Вчені сподіваються, що цей пристрій потенційно здатний стати потужним джерелом чистої енергії. Він використовує магнітне поле для плавлення гарячої плазми і може досягати температури понад 200 млн ° С. Це приблизно в десять разів гаряче, ніж ядро Сонця.

Реактор розташований в південно-західній провінції Сичуань, його будівництво завершили в кінці 2019 року. Пристрій неофіційно називають «штучним сонцем» через те, що він виробляє величезну кількість тепла й енергії. Вони планують використовувати пристрій у співпраці з науковцями, які працюють над Міжнародним термоядерним експериментальним реактором – найбільшим у світі дослідницьким проєктом з термоядерного синтезу, що базується у Франції. Його планують завершити в 2025 році.

«Розвиток ядерної енергії синтезу є не тільки способом вирішення стратегічних енергетичних проблем Китаю, але і має велике значення для майбутнього сталого розвитку енергетики та національної економіки Китаю», – пише газета People’s Daily.

На відміну від ділення, синтез не виділяє парникових газів і несе в собі менший ризик нещасних випадків. Але домогтися термоядерного синтезу надзвичайно важко і дорого: загальна вартість реактора оцінюється в 22,5 млрд доларів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button