Технології

Нові види аерогелів

Новий тип графенового аерогелю може використовуватися для виготовлення наноелектроніки, датчиків, акумуляторів і інших пристроїв.

2a78c0e9147dd6afa7b93de3d3a78056

Співробітники Ліверморської національної лабораторії ім. Е. Лоуренса (США, штат Каліфорнія) використовували 3D-принтер для створення графенового гелю зі структурними мікрорешітками. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Communications.

[ads2] Речовина, отримана методом об’ємної друку по технології, названа “безпосередня запис чорнилом”, має високу площа покриття і прекрасну електропровідність. Незважаючи на свою легкість, інноваційний аерогель демонструє механічну жорсткість і надзвичайно високу щільність.

Новий матеріал називають також “рідкий дим”: у цій синтетичній пористій ультралегкій речовині рідкий компонент, який зазвичай присутній в гелі, замінений молекулою газу.

Для виготовлення аерогелю використовується комбінація суспензії оксиду графену і кремнієвого наповнювача. З суміші цих речовин виходять гомогенні чорнила, що володіють високою в’язкістю. Цей матеріал завантажується в 3D-принтер, який друкує об’ємні структури, що володіють високими технічними характеристиками.

Читайте також: 

Спроби налагодити масове виробництво графенових аерогелів проводилися й раніше, однак перші зразки мали випадкову пористу структуру. А це не дозволяло контролювати їх якість та використовувати дані речовини при випуску роздільників, датчиків тиску і інших пристроїв.

Інженер Маркус Ворслі, який брав участь у дослідженні, свідчить, що створення графенових гелів із заданою мікроархітектурою має важливе значення, так як дозволяє контролювати і масштабувати властивості таких речовин. Завдяки цьому можна оптимізувати їх характеристики (наприклад, жорсткість), що значно розширює їх застосування в різних галузях дизайну і техніки.

 

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button