Всесвіт

Китай запустив супутник для зв’язку з темною стороною Місяця

Китай відправив у космос супутник, який допоможе зв’язатися з темною стороною Місяця. Ретрансляційний апарат буде забезпечувати зв’язок з ровером, пуск якого пройде трохи пізніше в поточному році.

Китай запустил спутник для связи с темной стороной Луны

За інформацією Національної комісії адміністрації Китаю, апарат Queqiao стартував на носії з космодрому Січан. Супутник відокремився РН Long March-4C після закінчення 25 хвилин з моменту старту, що дозволило йому розгорнути власні сонячні батареї разом з антенами, відправившись до місця свого призначення.

«Цей запуск являє собою ключовий крок для КНР у сфері реалізації мети становлення першою державою, що передали посадковий зонд для використання на звороті природного супутника Землі», — зазначає Чжан Ліхуа, учасник проекту ретрансляційних супутників.

Апарат стане посередником сигналу для контролерів на Землі і техніці на темній стороні космічного сателіта нашої планети, куди трохи пізніше в поточному році відправлять зонд під назвою «Чан’є-4». Останній отримав ім’я на честь богині Місяця з міфології Китаю. Він буде включати в себе стаціонарну місячну базу і місяцехід. Далека півкуля цього космічного тіла ніколи не з’являється в об’єктивах телескопів, незважаючи на присутність деяких фотографій, які отримали в 1959 році і пізніше. Дослідження в цій частині також майже не проводилися.

За даними агентства «Сіньхуа», комплекс «Чан’є-4» проведе м’яку посадку безпосередньо в Басейні Південний полюс — Ейткен. Він стане другим китайським зондом, відправленим на Місяць. У 2019 році КНКА має намір відправити ровер «Чан’є-5» для збору зразків та подальшої доставки їх на Землю. Китай стане інвестувати мільярди у власну військово-космічну програму, поставивши метою до 2022 році створити екіпаж космічної станції і відправляти людей безпосередньо на Місяць.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button