Всесвіт

НАСА запустило проект телескопа, який буде шукати життя на інших планетах

НАСА підтримало місію зі створення телескопа, який може фіксувати біосигнали на довколишніх екзопланетах. Для цього він буде використовувати гравітаційну лінзу Сонця.

Copyright: Image by StockUnlimited

Замість запуску великого корабля, який зайняв би багато часу, автори концепції пропонують запустити кілька невеликих кубсатів, які самостійно зібралися б вже в невагомості і почали рухатися до точки сонячної гравітаційної лінзи (SGL).

Ця точка являє собою пряму лінію між будь-якою зіркою, навколо якої обертається екзопланета, і десь між 550-1000 а.о. на іншій стороні Сонця. Це величезна відстань, набагато більше, ніж 156 а. о., на подолання яких «Вояджеру-1» знадобилося 44 роки.

Щоб подолати таку велику відстань, автори збираються використовувати гравітаційний поштовх від Сонця – перевірений і надійний метод. Найшвидший з коли-небудь створених людиною об’єктів, зонд Parker Solar Probe, використовував саме його.

Які екзопланети збираються вивчати за допомогою місії, – поки невідомо. На цей момент більше 50 екзопланет знаходяться в населених зонах їх зірок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button