Фото

Клімат і людина змінили навколишнє середовище (фотосвідчення)

Представлена серія порівняльних знімків від НАСА наочно показує, наскільки змінилося навколишнє середовище під впливом природних процесів і антропогенної діяльності.

Обміліле море

Аральське море, розташоване в Середній Азії, колись було четвертим за величиною озером у світі. Посушливі умови і забір води для зрошення призвели до швидкого зменшення його рівня, що в свою чергу призвело до зниження чисельності місцевого населення. У 2014 році східний басейн повністю висох.


2000 і 2014 роки. © NASA

Втрачені сніги

Сніговий покрив каліфорнійської гірської системи Сьєрра-Невада («засніжені гори» в перекладі з іспанської) досяг рік тому найнижчого рівня за всю історію людства. Каліфорнійські водосховища сильно залежать від щорічного танення снігу. Після декількох років посухи влада вперше прийняла рішення обмежити витрату води. У 2015 кількість снігових запасів становила всього 5 % від норми. У 2016 році ситуація покращилася, але норми кількість снігу не досягла.


2010 і 2015 роки. © NASA

Обміліле водосховище

Озеро Мід, живиться талими водами зі Скелястих гір, є найбільшим водосховищем США. За останні роки через посухи і збільшення попиту на воду висота озера скоротилася на 41 метр що поставило під загрозу долину Лас-Вегас, так як водопостачання регіону на 90 % залежить від його запасів.


1984 та 2016 роки. © NASA

Відступив льодовик

Льодовик Лайєлла в національному парку Йосеміті в Каліфорнії за останнє сторіччя значно скоротився, оголивши шари прихованих під ним корінних порід. Льодовики дуже чутливі до процесів в навколишньому середовищі і тому являють собою один з найважливіших показників зміни клімату.


1883 рік.


2015 рік.

Виснажене озеро

Скорочення снігового покриву на Скелястих горах призвело до зменшення обсягу води в озері Пауелл, розташованого в штатах Юта і Арізона (США), викликавши проблеми у жителів населених пунктів, які залежать від його ресурсів.

1999 і 2015 роки. © NASA

Тане льодовик

Грендландский льодовик Zachariae Isstrоm з 2012 року відступає все швидше, кожен рік скидаючи в Північну Атлантику тонни льоду. Експерти побоюються, що таке стрімке танення матиме величезний вплив на підвищення рівня моря.


1999 та 2005 роки. © NASA


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button