Фото

Трістан-да-Кунья – найвіддаленіший у світі населений архіпелаг (фото)

Трістан-да-Кунья – найвіддаленіший у світі населений архіпелаг, постійне населення якого у вересні 2016 року становила 256 осіб. Цілих десять років (з 1909 по 1919) сюди не запливав жоден корабель, поки фрегат Ярмут не зупинився, щоб повідомити остров’ян про підсумки Першої світової війни.

Невеликий архіпелаг розташований посередині південної частини Атлантичного океану. На ньому немає аеропорту, але кілька разів на рік сюда заглядають невеликі рибальські судна з Південної Африки. Раніше пасажирсько-вантажний корабель з’єднував архіпелаг з островом Святої Олени, найближчої жилої землею, розташованої в 2000 км на північ, але з 2006 року він з’явився лише двічі. Ви можете скласти уявлення про віддаленість острова, коли побачите, скільки разів ви повинні змінити масштаб на картах Google, щоб побачити який-небудь з найближчих континентів.

Острови Святої Олени, Вознесіння і Трістан-да-Кунья є британською територією, а їх жителі – британськими підданими, хоча нога королеви ніколи не ступала на ці землі.

Всі жителі Трістана займаються сільським господарством, кожна сім’я володіє невеликим стадом і рибальськими човнами. Земля перебуває у громадській власності і кожній сім’ї виділено свою ділянку на картопляних полях. Двома милями на південь основного поселення на поля відкривається прекрасний вигляд, і тут мешканці побудували свої будиночки для відпочинку.

В середині грудня остров’яни збираються в долині картопляних полів на День Стрижки Овець, що означає початок літнього сезону. Кожен житель острова, в тому числі діти і люди похилого віку, вносить посильний внесок у сільське господарство. Дорослі жителі острова також мають оплачувані державні посади або роботу в побутовому секторі.

Кількість тварин суворо обмежена. Кожній родині дозволяється мати не більше двох корів. Це робиться з метою збереження пасовищ і запобігання розшарування на багатих і бідних. За місцевим законом, ні один прибулець з зовнішнього світу не може оселитися тут або купити землю, якщо він не купить весь острів цілком.

На острові є один поліцейський офіцер, якому допомагають три спеціальних констебля. Тут немає політичних партій чи профспілок. Островом управляє рада, що змінюється раз в три роки і складається вона з восьми обраних і трьох призначених членів. Охорона здоров’я забезпечується британським урядом, і на острові працюють один лікар і п’ять медсестер.

Жителі одержують дохід в основному від лову раків і лангустів – ці два види ракоподібних навіть зображено на прапорі Трістана. Також невеликий дохід приносить продаж колекціонерам з усього світу поштових марок та монет із зображеннями Трістана.


Найбільш віддаленна і найстаріша у світі британська поштова скринька. В 2005 році острів отримав британський індекс (TDCU 1ZZ), щоб мешканцям було простіше робити замовлення онлайн, але тут немає покриття стільникового зв’язку. З 1998 по 2006 рік був доступний домашній інтернет, але він був такий дорогий і такий повільний (з’єднання 64 кб через супутниковий телефон) що жителі від нього відмовилися.
Зараз на острові є інтернет-кафе, яке за допомогою невеликої антени на даху надає користувачам смугу пропускання в 3072 кб.-ий ящик.

Під час Другої світової війни Британія використовувала острів як секретну базу для спостереження за погодою і підводними човнами нацистів. Телебачення з’явилося на острові в середині 80-х: по вівторках, четвергах і суботах транслювалися записи з великої землі. Пряма трансляція почалася лише в 2001 році, хоча і зараз є всього два канали – «BBC one» і «BBC two».

Діти Трістана віком від 4 до 16 років відвідують єдину на острові школу. Вона складається з п’яти класних кімнат, комп’ютерного кабінету та кабінету «науки і праці».


Майбутнє поселенців Трістана-да-Кунья кілька разів за всю його історію висіло на волосині. Хоча острів був відкритий португальцями в 1506 році, перший постійний житель Джонатан Ламберт оселився тут лише в 1810. Він і троє інших чоловіків оголосила острови своєю власністю і назвали Островами Оновлення. Однак до 1812 році троє з цих чотирьох вже померли. Томас Каррі, що залишився в живих і став першим фермером.

До 1816 році британці анексували острова, імовірно для того, щоб не дозволити французам використовувати архіпелаг в якості бази для операції по звільненню Наполеона Бонапарта, що містився на острові Святої Олени.

Незабаром тут оселилися китобої, але коли в 1869 році відкрився Суецький канал, Трістан опинився далеко від морських шляхів, так як кораблі більше не потребували зупинки під час тривалої подорожі.

В 1906 році після кількох складних років і особливо суворої зими майже всі мешканці вирішили покинути острів. Британський уряд запропонував евакуювати поселення повністю, і лише кілька людей відмовилися від евакуації і залишилися. Остров’яни десять років жили без контакту з зовнішнім світом, поки на острів не зайшов корабель, щоб повідомити їм, що Перша світова війна закінчилася. Після цього протягом дванадцяти років на острів зайшло всього шість кораблів. Можете собі уявити, якою важливою подією для жителів було побачити корабель на горизонті?

На деякий час в 60-х роках вулканічний архіпелаг Трістан-да-Кунья повністю знелюднів. Коли в 1961 році прокинувся вулкан Пік Королеви Марії, все населення (264 особи) евакуювалося на маленьких рибальських човнах і спливло на безлюдний острів Найтінгейл, де їх потім підібрав голландський пасажирський корабель і відвіз в Британію. Прибуття остров’ян справило фурор в британській пресі та їх поселили в таборі королівських повітряних сил. Рік потому була направлена експедиція, щоб оглянути завдані вулканом пошкодження, яка і виявила поселення практично незайманим. Більшість сімей з радістю повернулися на острів в 1963 році.

Цей острів наче зупинився у часі у своїй ізоляції. Тут рідко бувають туристи, але жителі тримають готель для випадкових дослідних груп і спостерігачів за птахами, що запливають на острів на попутних кораблях. Останній пасажирський корабель відвідав берега Трістана в 2011 році. Фотографії, які ви бачите, були зроблені останніми відвідувачами з зовнішнього світу.Фотографії зроблені Брайаном Гратвіке, який відвідав Трістан у 2012 році на кораблі National Geographic Explorer, компанією UltraPanavision на кораблі Свята Олена в 2011 і фотографом Моріцем Хічем під час його Атлантичної Одіссеї у 2006 році.

Кнопка «Наверх»
Закрыть