Фото

Клінгстоун – самодостатній будинок на скелі (фото)

Цей дивовижний триповерховий будинок був побудований на крихітному скелястому острові недалеко від американського міста Джеймстауна в 1905 році. Як не дивно, будинок пережив століття і лише двічі зазнавав реконструкції.


Власник і будівельник будинку – Джозеф Уортон. Він побудував для своєї сім’ї житло в знак протесту, після того, як уряд відібрав у нього землю і літній будиночок для розширення міської території Джорджтауна. Тоді американцеві і прийшла в голову ідея побудувати будинок там, де ніхто не зазіхне на його житло.

Клінгстоун – ботанічний термін, що позначає важке виділення кісточки. Це своєрідний натяк на те, що тут вже відібрати у Джозефа не можна було нічого. Раніше до будинку вів пірс, але його ураганом знесло в 1938 році.


Будинок в 1961 році викупив архітектор, один з дальніх родичів власника. Клінгстоун занепав. Тому довелося проводити реконструкцію. У будівлі є своя власна електроенергія за рахунок сонячних батарей та вітряків, а також запаси відфільтрованої дощової води. Проект є гордістю власника Генрі Вуда і трьох його синів.


Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments