Всесвіт

Коли сформувалися галактики?

Астрономи давно намагаються зрозуміти, як саме розвивався Всесвіт від найраннішого періоду до даного часу.

31-10-14-foto-cikavosti-550x389-1

Процес утворення галактик та їх розвиток до сих пір є предметом суперечок. Вчені об’єднали зусилля сотень тисяч добровольців під егідою проекту Galaxy Zoo, щоб пролити світло на цю проблему. Вони виявили, що галактики могли перейти в їх поточний стан близько двох мільярдів років тому, тобто раніше, ніж вважалося раніше.

[ads1] Брук Сіммонс (Brooke Simmons) з Оксфордського університету і її колеги описують свою роботу в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Перед добровольцями проекту Zoo вчені поставили задачу за класифікацією форм десятків тисяч галактик, спостереження за якими вів космічний телескоп Хаббл. Зазвичай ці об’єкти знаходяться дуже далеко, тому ми спостерігаємо їх такими, як вони виглядали більше 10 мільярдів років тому.

Читайте також: Як загине Всесвіт (відео)

Систематизовані галактики вражають схожістю з галактиками, що спотсерігаємо в сучасному Всесвіті – з характерними дисками, барами і спіральними рукавами, хоча теоретики передбачають, що формування мало зайняти ще два мільярди років, тому складається відчуття, що все відбулося набагато раніше, ніж очікувалося.

Брук прокоментувала: «Коли ми почали пошук цих галактик, ми не знали, що ми виявимо. У нас були пророкування на основі симуляцій, що вказують на те, що ми не виявимо особливостей, пов’язаних з барами, яких ми спостерігаємо в довколишніх розвинених галактиках, тому що молоді галактики занадто нестабільні для формування подібних особливостей. Тепер ми знаємо, що це не так. За допомогою зусиль громадськості ми виявили, що деякі галактики утворилися у Всесвіті дуже швидко.”

6642

На зображенні спіральна галактика, яку спостерігаємо такою, якою вона б виглядала більше 10 мільярдів років тому, але при цьому вона також має структуру, характерну для набагато більш старих і вже сформованих дискових галактик.

Натхнення: astronews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button