Всесвіт

Астрофізики вперше спостерігали зіркоутворення в центрі Чумацького Шляху

За допомогою даних детального огляду дуже великого телескопа (VLT) астрофізики ідентифікували три млн зірок в галактичному центрі Чумацького Шляху — Стрілець B1. Результати спостережень опубліковані в журналі Nature Astronomy.

Міжнародна група астрофізиків під керівництвом Астрономічного інституту імені Макса Планка в Німеччині використовувала зображення, отримані за допомогою інфрачервоних датчиків дуже великого телескопа, щоб отримати деталізовану інформацію про процеси, що відбуваються в галактичному центрі Чумацького Шляху. Дослідження показало, що в цій області триває активне зіркоутворення, аналогічне тому, яке спостерігається в молодих і активних галактиках.

Дослідники використовували дані огляду GALACTICNUCLEUS. Для його створення вчені зробили майже 150 знімків центральної області Чумацького Шляху за допомогою інфрачервоної камери HAWK-I на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Отримані знімки покривають простір загальною площею 64 тис.квадратних світлових років навколо центру Галактики.

Зображення галактичного центру, отримане за допомогою дуже великого телескопа. Джерело: F. Nogueras-Lara et al. / MPIA

Зірки в центрі галактики вкрай важко визначити, пояснюють астрофізики. По-перше, наші спостереження йдуть в площині Чумацького Шляху, а тому світло, від центру Галактики проходить через велику кількість пилу, а по-друге, зірки в цій області розташовані так щільно, що важко відокремити одну від іншої. Першу проблему вдалося вирішити завдяки використанню інфрачервоного діапазону (світло з такою довжиною проходить крізь пил), а другу — за допомогою надточних приладів.

GALACTICNUCLEUS – найбільш детальне зображення центру Чумацького Шляху. Але навіть цей огляд дозволяє ідентифікувати тільки найбільші і яскраві масивні зірки, які набагато більше сонця. Проте навіть на цьому огляді вченим вдалося виявити більше 3 млн окремих зірок і виміряти їх фізичні параметри.

Досліджувана область. Джерело: F. Nogueras-Lara et al. / MPIA

Аналіз світності показав, що в області центру Галактики є дві когорти зірок: стара популяція, яка сформувалася між 23 і 7 млрд років тому і величезна кількість молодих зірок, які сформувалися не більше 10 млн років тому. Як відзначають дослідники, загальна маса ідентифікованих молодих зірок перевищує масу Сонця в 400 тис.разів. Це майже в 10 разів більше найбільших з відомих скупчень молодих зірок, які спостерігалися в інших галактиках.

Дослідники також виявили, що молоді зірки розосереджені в просторі, а не є частиною масового скупчення. Дослідники вважають, що вони спочатку народилися в областях, слабо пов’язаних гравітаційними силами, а потім ще більше розділилися в процесі обертання навколо чорної діри в центрі Чумацького Шляху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button