Всесвіт

Секретний китайський космоплан вивів на орбіту секретний об’єкт

Військово-космічні сили США повідомили про чергову активність секретного космоплана КНР, який вивів на орбіту новий непізнаний об’єкт. Це вже третій політ апарату, кожен з яких привертав пильну увагу західних ЗМІ, що пишуть про космос і військові технології. Китайські новинні агентства не розголошують жодних важливих подробиць.

Перший політ суворо засекреченого космоплана відбувся з 4 по 6 вересня 2020 року. Апарат був виведений на орбіту ракетою-носієм “Чанчжен-2°F”, піднявся на 330-340 км, провів збір даних і успішно повернувся на космодром. Вдруге його відправили в космос 4 серпня 2022 року, де він провів 276 днів і повернувся 8 травня минулого року, знову здійснивши горизонтальну посадку. Третій політ розпочався 14 грудня і триває дотепер. Під час нього апарат виконав маневр зі зміни орбіти: з 333-348 км до 602-609 км.

Офіційні китайські ЗМІ написали коротку замітку про третій запуск космоплана і його завдання:

“Під час цього періоду будуть проведені заплановані наукові експерименти і випробування технології багаторазових польотів, які забезпечать технічну базу для мирного використання космосу”.

Як пише Space News, китайський космоплан, судячи з вантажопідйомності ракети-носія “Чанчжен-2°F” (трохи більше 8 тонн), за розмірами приблизно дорівнює американському міні-шатлу X-37B: довжина майже 9 м, розмах крила 4,5 м, корисний вантаж 900 кг.

24 травня цього року, за повідомленням астрономів із Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, від космоплана відокремився новий об’єкт. За припущенням експертів, ним міг бути малий штучний супутник або деталь обладнання. Можливо також, що цей об’єкт використовується для відпрацювання маневрів захоплення – таке вже відбувалося під час другого польоту космоплана.

Китайська аерокосмічна корпорація CASC, розробник космоплана, повідомляла про намір створення повністю багаторазового двоступеневого космічного апарату і отримала на це фінансування у 2022 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button