Наука

Експеримент показав, що не тільки людина вловлює музичний ритм

Яка б пісня не звучала, ми всі здатні почути її ритм. У недавньому дослідженні вчені вивчали еволюційні корені ритмічної організації і виявили, що ми не одні у всесвіті здатні розпізнавати ритмічні малюнки.

Визначення ритму відбувається тому, що він організований на основі метричних ієрархій, які легко розпізнаються. Нова робота показує, що здатність виявляти ритмічну структуру пісні, ігноруючи загальні музичні зміни, присутня і в інших видів тварин.

Експериментальна частина дослідження полягала в тому, що вчені давали 40 гризунам послухати пісню «Happy Birthday». Потім вони включали дві нові версії цієї композиції й аналізували реакцію тварин на ці зміни.

«В одній версії ми скоротили всі ноти до одної, але зберегли ритмічну структуру. В іншій — ми змінили ритмічну структуру, але зберегли ноти», — коментують автори.

Дослідники виявили, що щури ідентифікували версію, яка зберігала попередній ритм. Це говорить про те, що тварини чутливі до певних частин ритмічної структури мелодії і можуть ідентифікувати ритм пісні. Отримані результати дозволяють припустити, що принципи ритмічної організації можуть бути знайдені і в інших тварин. Це також вказує на те, що така когнітивна здатність повинна мати дуже глибокі еволюційні корені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button