Всесвіт

У Юпітера виявлено 2 нові місяця

Так як телескопи стали більш чутливими, астрономи змогли розрізнити два крихітних нових місяця, які обертаються навколо Юпітера. Супутники, які назвали «малюками» через їх невеликі розміри, досягають діаметра всього 1,6 км. Тепер загальна кількість місяців газового гіганта 69.


Два нових місяця були виявлені дослідниками Інституту Карнегі (США) завдяки відбивачеві магелланового телескопа Бааде в обсерваторії Лас-Кампанас в Чилі.

Місяці ще не отримали свої імена і зараз їх називають просто S/2016 J 1 і S/2017 J 1. S означає Satellite (англ. — супутник), J — Jupiter (англ. — Юпітер).

Відкриття стало сюрпризом для астрономів, які шукали об’єкти у зовнішній області Сонячної системи, коли помітили небесні тіла. Скотт Шеппард, який очолював команду, каже: «Ми продовжуємо наше спостереження, перебуваючи в пошуках дуже далеких об’єктів у зовнішній області Сонячної системи, включаючи Планету X. А Юпітер випадково опинився в області, яку ми спостерігали в 2016 і 2017 роках».

У Юпитера обнаружены 2 новые луны
Обидва нові місяця знаходяться на орбітах зі зворотним обертанням. У обох високий градус щодо орбітальної площини Юпітера, а це припускає, що, ймовірно, вони були спіймані гравітаційною силою гіганта, коли підлетіли до нього надто близько.

Орбіти обох лун дуже довгі і забирають їх далеко від Юпітера. S/2016 J 1 обертається на відстані 20,6 млн км, а S/2017 J 1 — на відстані 23,5 млн км від своєї материнської планети.

Вчені впевнені, що знайдуть ще кілька втрачених місяців Юпітера. Шеппард каже: «Ми знайшли 5 втрачених юпітеріанських супутників. У 2017 році ми точно знайдемо ще кілька, а потім виявимо їх всі».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button