Екологія

50% смогу над містами США з’являються через парфумерні розпилювачі

Високі температури в цьому році зводять з розуму багатьох жителів мегаполісів на планеті. У містах спека переноситься особливо погано, тому багато людей починають надмірно використовувати розпилюючі дезодоранти, сонцезахисні засоби та спреї від комах. Нове дослідження показало, що тільки в США всі ці ароматизовані засоби відповідальні за більш ніж 50% смогу над містами.

Нове дослідження, проведене Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), показало, що інгредієнти які випаровуються, використовувані в таких товарах, зазвичай отримують з викопного палива. Оскільки мільйони людей застосовують ці продукти щодня, вони значно збільшують вміст озону в атмосфері.

В рамках своєї роботи, команда NOAA збирала проби повітря в Нью-Йорку протягом року. Як виявилося, парфумовані засоби особистої гігієни виробляють майже 50% з 78% летючих органічних речовин (ЛОР), що надходять від людей.

Вчений і автор дослідження Георгіос Гкацеліс сказав, що спочатку він скептично ставився до того, що споживчі товари можуть грати таку велику роль в забрудненні повітря. Автори роботи були впевнені, що машини – головне джерело ЛОР.

Важливо відзначити, що дослідження, проведене в лютому 2021 року виявило, що забруднення повітря ЛОР збільшує ризик захворювань серця і легенів. Саме тому автори нової роботи сподіваються, що їх результати зможуть створити резонанс в суспільстві й змусять задуматися про використання парфумованих аерозольних засобів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button