Технології

Надруковані на 3D-принтері флейти можуть відтворювати унікальні ноти, які недоступні для звичайних інструментів

3D-друк з’явилася в нашому розпорядженні достатньо давно, щоб у нас з’явилися і надруковані музичні інструменти – однак більшість музикантів, як і раніше, віддають перевагу тим, які виготовлені традиційними способами. Втім, це може скоро змінитися, оскільки дослідники знайшли спосіб проектувати і друкувати інструменти, здатні відтворювати унікальні ноти, які недоступні звичайним моделям.

cd683760d031fc95bdaa80c78a6968f0

Вчені з Університету Уоллонга в Австралії, на чолі з доктором Терумі Нарусима, почали з вже існуючих математичних моделей, які пояснюють, як традиційні духові інструменти ( на зразок флейти) видають різні ноти. Взявши ці розрахунки за основу, вони зуміли просунутися на крок далі і створити 3D-модель флейти, в якій діаметр, довжина та розташування отворів оптимізовані таким чином, що вона здатна відтворювати унікальні мікротональні ноти, які менше півтону.

А в наші дні, все, що має програмну 3D-модель, може бути з легкістю надруковано на тривимірному принтері.

У даному випадку, надрукований інструмент міг би запропонувати своїм покупцям тільки менший цінник і унікальний дизайн – але експеримент команди Уоллонга має явну перевагу, адже він дає музикантам і композиторам доступ до звуків, які раніше були для них недоступними. А оскільки цей звук спершу «проектується» за допомогою програмного забезпечення, це гарантує, що надрукована модель буде мати ідеальне звучання. Навряд чи нові інструменти замінять в осяжному майбутньому традиційні — але вони, очевидно, являють собою великий крок вперед в історії розвитку музики.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button