Технології

З бактерій спорудили «вітряну електростанцію»

Фізики з Оксфордського університету продемонстрували, що рух бактерій може бути використано в якості альтернативного джерела енергії.

Для цього вчені використовували комп’ютерне моделювання, яке показало, що речовини з ефектом роїння можуть приводити в рух циліндричні ротори. Робота опублікована в журналі Science Advances.

Ефект роїння виникає, коли безліч частинок, що складають якусь субстанцію, здійснюють хаотичні переміщення. За словами вчених, їх можна використовувати для створення крихітних електростанцій, які можуть постачати енергією мікроскопічні двигуни, оптичні перемикачі і навіть окремі деталі смартфонів. Підходящим «паливом» є щільні бактеріальні суспензії, що володіють однією важливою властивістю — вони «течуть» самі по собі.

Бактерії здатні переміщатися, поки живуть в поживному розчині, однак їх рух занадто не впорядкований, щоб витягти з них енергію. Для цього вчені сконструювали решітку, що складається з 64 симетрично розташованих мікро моторів, і посадили її в суспензію. Дослідники виявили, що бактерії спонтанно почали переміщатися таким чином, що сусідні ротори стали обертатися в протилежних напрямках. Своїм принципом роботи пристрій нагадує вітряну електростанцію.

Крім того, з’ясувалося, що якщо помістити в суспензію тільки один ротор, то він починав обертатися у випадковому напрямку. Вчені розрахували, що самоорганізований рух бактерій здатний безперервно генерувати механічну енергію, що приводить мікромотори в рух.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button