Всесвіт

Комета Леонардо розлетілася на шматки, обертаючись навколо Сонця

За даними звіту EarthSky, комета Леонарда (C/2021 A1) зруйнувалася на шматки, коли наблизилася дуже близько до Сонця.

Першовідкривач комети Грегорі Леонард з Catalina Sky Survey в Тусоні розповів, що від комети залишилися хвостові структури, що складаються з заряджених частинок, іонів.

“Чарівне і дивовижне – це єдині описи, які приходять на розум, коли я почав переглядати зображення, розміщені в Інтернеті. На них була комета, з якої відбувалися періодичні спалахи активності”, – говорить Грегорі Леонард, першовідкривач комети

Навіть якби комета пережила свою подорож навколо Сонця, її б викинуло в міжзоряний простір звідки вона ніколи б не повернулася. Вперше в кінці листопада прозвучала помилкова тривога про те, що комета, можливо, проявляє ознаки стресу, інакше кажучи, руйнується.

“Спостерігачі – в основному астрономи-любителі, які уважно розглядають ці об’єкти, почали дивуватися, чи не розпадається комета. На це вказували кілька ознак – тенденція яскравості сповільнилася, голова комети більше не здавалася круглою і змінювалася”, – наголошує Грегорі Леонард, першовідкривач комети

Але комета залишалася цілою. На оцінку яскравості вплинули місячне світло і світлове забруднення. Крім того, подальший аналіз ядра показав, що воно не розпадається, хоча в той час цього не можна було передбачити.

Перигелій – це точка на орбіті планети, найближча до Сонця. У більш загальному сенсі це точка на геліоцентричній орбіті небесного об’єкта, де його відстань від Сонця мінімальна.

За кілька тижнів до перигелію яскравість комети Леонарда почала змінюватися кожні три-п’ять днів. Хвіст комети почав демонструвати складну структуру, можливо, через те, що шматочки відкололися від ядра, відкриваючи нові області, які потім нагрівало Сонце, припустив Леонард.

Комета досягла перигелію 3 січня 2022 року, приблизно через рік після її відкриття. Підтвердження розпаду комети вперше надійшло від спостерігача Мартіна Масека 23 лютого.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button