Всесвіт

Знайдена наднова, яка не вибухнула “як слід”: їх всього 10 в галактиці

Астрономи вивчили зоряну систему CPD-29 2176. За оцінкою вчених, в нашій Галактиці існує всього 10 об’єктів такого типу.

Клариса Павао, студентка авіаційного університету Ембрі-Ріддла в Прескотті, США, виявила рідкісну двійкову зоряну систему з дуже незвичайними характеристиками.

Подвійна зоряна система чітко видно в рентгенівському світлі і відрізняється величезною масою. Однак найбільше астрономів здивувала її дуже кругла орбіта. Це незвично для подвійних зоряних систем. Дослідження показало, що зоряна система CPD-29 2176 утворилася через те, що наднова не вибухнула з очікуваною потужністю. Вчені порівняли цю подію з нерозірваною петардою в космосі.

Як правило, коли зірка витрачає все паливо, її ядро руйнується, і вона вибухає. Однак у цьому випадку астрономи виявили “виснажену” наднову, якій не вдалося “належним чином” вибухнути.

У бінарних системах, коли одна зірка стає надновою, через сильний вибух орбіти двох об’єктів набувають еліптичну форму. Однак у випадку з CPD — 29 2176 “зірка була настільки виснажена, що її енергії вибуху не вистачило, щоб “відштовхнути” зірку і надати орбіті типову форму”, – пишуть вчені.

Вчені підрахували, що в нашій Галактиці існує приблизно 10 зоряних систем, подібних до CPD-29 2176. А, значить, це дуже рідкісний об’єкт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button