Фото

Комета під час затемнення 1882 року (фото)

135 років тому, 17 травня 1882 року на Землі відбулося повне сонячне затемнення. Його свідками стали жителі Азії і Африки. Коли Місяць повністю закрив сонячний диск, спостерігачі побачили щось зовсім несподіване — комету.


Вона знаходилася зовсім поруч із Сонцем. За 110 секунд повної фази затемнення, положення комети помітно змінилося. Це означає, що в той момент вона проходила перигелій, рухаючись зі швидкістю 500 км/с на відстані всього кількох сотень тисяч кілометрів від сонячної поверхні.

Комета во время затмения 1882 года
Комета спостерігалася під час затемнення в перший і останній раз. З великою часткою ймовірності можна стверджувати, що вона не пережила зближення з Сонцем. Хвостата гостя стала попередником великої вересневої комети 1882 року, яку деякий час можна було побачити на небі навіть при світлі дня.

Зараз ми знаємо, що обидва тіла були членами численного сімейства навколосонячних комет Крейца. Вважається, що всі вони колись були частиною величезної комети діаметром понад 100 кілометрів, що розпалася на ряд уламків при черговому зближенні з Сонцем.

Комета во время затмения 1882 года
До теперішнього часу рахунок відкритих комет сімейства Крейца пішов на тисячі. Абсолютна більшість з них не переживають перигелій. Через деякий час всі вони будуть знищені нашим світилом. Втім, рано чи пізно якась інша велика комета повторить долю оригінальної комети Крейца, після чого все почнеться знову.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button