Здоров'я

Конфлікти з близькими людьми призводять до ранньої смерті

Гармонійні стосунки зі своїми партнерами, родичами, сусідами і друзями дуже важливі. Групою вчених з Університету Копенгагена було встановлено, що конфлікти і переживання небезпечні передчасною смертю. Як показали спостереження за 9870 добровольцями в період з 2000 по 2011 рік, цей зв’язок особливо актуальний для непрацюючих людей і чоловіків.

svarka

Вченими оцінювався рівень напруженості людини в соціальних зв’язках. Також вони цікавилися тим, хто з близького оточення учасників дослідження був джерелом конфліктів чи змушував хвилюватися. Також дослідників цікавили симптоми депресії і ступінь емоційної підтримки. Протягом усього дослідження 6% чоловіків і 4% жінок померли. Близько 50% померли від ракових захворювань. Серед інших причин смерті були хвороби печінки, серцево-судинні захворювання, самогубства та нещасні випадки.

Читайте також: Чому чоловіки мовчать, а жінки кричать під час сварки

 

Приблизно кожен десятий учасник заявив, що їхній партнер або діти завжди чогось вимагають і змушують їх хвилюватися. Тоді як 6% зізналися, що вони завжди або дуже часто вплутуються в конфлікти з членами сім’ї, а 2% з такою ж частотою конфліктують з друзями. 6% дуже часто сварилися з дітьми або партнером, 2% – з іншими родичами, 1% – з сусідами або друзями. Загалом, ризик смерті був збільшений приблизно в 2 рази у людей, які часто переживали або стикалися з вимогами від своїх партнерів.

Стосовно аналогічної ситуації з дітьми, ризик смерті зростав на 50%. Сварки з сусідами збільшували ризик більш ніж в 3 рази. Самі по собі часті сварки і конфліктні ситуації були взаємопов’язані з високим ризиком смертності. Якщо ж людина при всьому цьому ще й не працювала, то ризик смерті підвищувався приблизно в 4,5 рази в порівнянні з людиною, у якої є робота.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button