Різні цікавинки

Лікування безпліддя у жінок

6167_resizedФактор жіночого безпліддя в 35-40% випадків є причиною бездітного шлюбу.

Проблема безпліддя є трагедією для будь-якої жінки, що зіткнулася з цим. Однак успішне лікування жіночого безпліддя стало можливим завдяки дослідженням, які дозволили дізнатися основні механізми регуляції репродуктивної системи при різних порушеннях. Лікування жіночого безпліддя стало можливим, в тому числі завдяки успіхам ендоскопічної хірургії, яка дозволяє точно діагностувати стан органів малого таза і усувати патологічні зміни.

Чи лікується безпліддя у жінок?

Це залежить від форми безпліддя. Якщо причину вдається усунути консервативними або хірургічними методами, то лікування безпліддя у жінок буде ефективним і вагітність настає природним шляхом.

Якщо, незважаючи на вжиті методи лікування, вагітність не настає, то проводяться процедури по досягненню вагітності за допомогою штучної інсемінації та допоміжних репродуктивних технологій. У такому випадку вагітність настає штучним шляхом. У клінічній практиці зазначені методи часто застосовуються в поєднанні. Нижче ми торкнемося питання, як лікується безпліддя у жінок при різних факторах безпліддя.

Лікування трубного безпліддя у жінок

Як вилікувати безпліддя у жінок, викликане непрохідністю труб?

При лікуванні трубного безпліддя у жінок застосовують консервативні та хірургічні (мікрохірургічні) методи лікування. Лікування запальних захворювань труб проводять антибіотиками, протизапальними, іммуномодилуючими препаратами. Рекомендовано фізіотерапевтичне та санаторно-курортне лікування. При відсутності ефекту консервативної терапії протягом 1,5-2 років ставиться питання про хірургічне лікування.

Операція рекомендована при повній або частковій непрохідності труб, при мешковидних здуттях і патологічних перекрутах, а також при утворенні спайок, які обмежують рухливість труб. В результаті мікрохірургічних операцій частота настання вагітності збільшується до 30-60%.

Безпліддя, викликане ендометріозом, лікують за допомогою лапароскопічної ендокоагуляціі. При цьому віддаляються патологічні осередки, а результат лапароскопії закріплюється медикаментозною терапією. Настання вагітності відзначається в 30-40%.

Якщо безплідність обумовлена ??функціональними розладами маткових труб, то лікування спрямоване на усунення чинників, які викликають це порушення. У даному випадку застосовується психотерапія, седативні засоби, транквілізатори і спазмолітичні препарати.

Як можна вилікувати безпліддя у жінок методом ПЦІ?

При деяких формах безпліддя рекомендується метод парацервікальної ін’єкцій. Ефективність цього методу – більше 90%. Ін’єкції проводяться місцево в шийку матки, що дозволяє ефективно усунути багато гінекологічніх захворювань. Метод ПЦІ успішно застосовується при лікуванні ендометріозу, міоми матки, аменореї, запальних захворювань органів малого таза, полікістозу, кіст яєчників. В результаті лікування цим методом відновлюється функціонування яєчників, регресує спайковий процес.

Чи лікується ендокринне безпліддя у жінок?

Лікування жінок при цій формі безпліддя залежить від характеру менструального циклу, гормональних змін. Замісна або стимулююча терапія нормалізує процеси дозрівання фолікулів, сприяє виробленню здорових яйцеклітин і готує організм жінки до виношування вагітності.

Чим лікувати безпліддя у жінок при синдромі полікістозних яєчників? Консервативне лікування в даному випадку направлено на стимуляцію овуляції, яка проводиться після гальмування функції яєчників антиестрогенами. Тривалість гормональної терапії – 3-5 циклів. Якщо овуляторний менструальний цикл не відновився, рекомендовано проведення хірургічного лікування: двостороння біопсія яєчників, електрокаутерізації яєчників або їх клиноподібна резекція. Такі операції проводять лапароскопічно.

Чи лікується жіноче безпліддя при синдромі резистентних яєчників? Замісна гормональна терапія і подальша стимуляція овуляції веде до настання вагітності в деяких випадках.

Чим лікувати імунологічне безпліддя у жінок?

Імуносуперсивний метод лікування (глюкокортикоїдами) не набув поширення, хоча його ефективність за літературними даними досягає 20%. Найбільш часто при цій формі безпліддя використовується метод штучної інсемінації.

Лікування невстановлених форм безпліддя – найбільш складна проблема. У цих випадках вдаються до допоміжних методів репродуктивних технологій. До них відносяться:

внутрішньоматкова інсемінація спермою донора або чоловіка;
екстракорпорального запліднення;
внутрішньоклітинна ін’єкція сперматозоїда всередину яйцеклітини.

Як лікується безпліддя у жінок внутрішньоматковою інсемінацією

Спочатку проводиться гормональна стимуляція яєчників. Відстежується дозрівання фолікулів (на УЗД) і за день до овуляції в порожнину матки вводять сперму чоловіка за допомогою спеціального катетера. Інсемінація дозволяє подолати вагінальний бар’єр і шєєчний фактор, при якому при звичайному статевому контакті частина сперматозоїдів гине. Імовірність настання вагітності після інсемінації досягає 30%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button