Технології

Корейці розробили метод переробки використаних картонних коробок у біодизель

Вчені з Дослідницького центру чистої енергії Корейського інституту науки та технологій розробили метод перероблення використаних картонних коробок у біодизель.

Photo by Curology on Unsplash

Команда на чолі з доктором наук Сун-Мі Лі створила новий мікроорганізм, який виробляє прекурсори біодизеля з лігноцелюлозої біомаси, передає ecotown.com.ua.

Прекурсор – це речовина, що бере участь у реакції, що приводить до утворення необхідного з’єднання, наприклад, біопалива, а лігноцелюлозна біомаса – суха речовина рослин – утворюється у якості побічного продукту сільського господарства і лісозаготівель.

Новий мікроорганізм – YSXID – штам гриба Yarrowia lipolytica, використовує ксилозу для досягнення продукції ліпідів з високим виходом з лігноцелюлози. Yarrowia lipolytica – вид дріжджових грибів, що належать до порядку Цукроміцетові (Saccharomycetales).

«Спосіб виробництва біодизеля шляхом хімічної обробки рослинної олії або відпрацьованого кулінарної олії (пальмової або соєвої), не завжди надійний, – пояснюють вчені. – Часом просто не вистачає сировини або його складно отримати».

YSXID продукує попередників біодизеля у процесі метаболізму цукрів у лігноцелюлозній біомасі, якою харчується гриб. Цукор у лігноцелюлозній біомасі складається з 65-70% глюкози і 30-35% ксилози. У той час мікроорганізми, які існують у природі, ефективні у виробництві прекурсорів дизельного палива шляхом метаболізму глюкози, вони не харчуються ксилозою, що обмежує вихід сировини. Новий мікроорганізм, що використовує ксилозу, знімає ці обмеження і дозволяє видобувати набагато більше сировини для виробництва біопалива з більш доступних продуктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button