Технології

За допомогою Google можна передбачити обвал фондового ринку

Згідно з новим дослідженням аналітиків з Бостонського університету та бізнес-школи Уоріка, такий “обвал” ринку можна передбачити з певною тематикою запитів у пошуковій системі Google. Вони розробили метод автоматичної ідентифікації цих запитів для складання загальної тенденції розвитку ринку.

Стосовно до даних в період з 2004 по 2012 рік, метод показує, що збільшення запитів на тему бізнесу і політики передує обвалам на фондовому ринку. Результати дослідження були опубліковані в статті журналу PNAS.

Дослідники стверджують, що дана методика може допомогти фінансовим аналітикам прогнозувати обвали ринку. Таким чином, запити в Google є першим з застережливих знаків, на які слід звертати увагу.

foto_cikavosti_29.07.2014-015

“Пошукові системи, такі як Google, реєструють практично все, чим цікавляться люди. Звіти пошукових запитів дозволяють нам дізнатися більше про те, як люди збирають інформацію онлайн, перш ніж приймати рішення в реальному світі. Таким чином, є потенціал, щоб використовувати ці дані для прогнозування того, що великі групи людей можуть зробити в реальному житті”, – пояснює провідний автор дослідження Честер Кермен (Chester Curme).

Тим не менш, пояснюють автори методики, число можливих речей, які люди можуть запитувати, величезна. Тому головним завданням у даному дослідженні було визначення конкретних типів слів, які могли б мати відношення до поведінки, що представляє суспільний інтерес.

Читайте також: ФБР назвав ініціативу Google «смертельною зброєю»

У попередніх дослідженнях Кермен і його колеги показали, що дослідні дані про використання Google і “Вікіпедії” можуть містити ранні попередження про динаміку фондового ринку. Ці дані спиралися на певний набір ключових слів, зокрема тих, які були пов’язані з фінансами.

Для розробки алгоритму в межах своєї останньої роботи Кермен і його команда кількісно визначила значення кожного слова, описаного в “Вікіпедії”. Це дозволило дослідникам класифікувати слова за темами: наприклад, до категорії “бізнес” належать такі запити як “банк” або “управління”.

Потім учені використовували сервіс Google Trends щоб побачити, як часто щотижня тисячі цих слів вбивалися в пошуковик інтернет-користувачами в США в період між 2004 і 2012 роками. Так вони змогли виявити прямо пропорційну залежність збільшення запитів на тему бізнесу від падіння фондових ринків.

“Порівнюючи набори даних, ми визначили історичний зв’язок між почастішанням запитів на тему бізнесу і політики та падінням цін на фондовому ринку”, – розповідає Кермен в прес-релізі.

Незважаючи на те, що дослідники враховували всі пошукові запити всіх тематик, жодна інша тенденція, як з’ясувалося, не вплинула на ціни акцій. За словами вчених, дана статистична залежність пояснюється тим, що люди висловлюють недовіру по відношенню до бізнесу і політики, і тому намагаються знайти більше фактичної інформації, щоб розібратися в непевній ситуації на ринку.

Читайте також: Топ-5 імперських амбіцій Google

В майбутньому команда планує протестувати свій алгоритм і для інших тенденцій у широкому спектрі світових подій. Нагадаємо, що подібні сервіси вже існують для пророкування епідемій різних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button