Технології

Бездротовий передавач для квантового комп’ютера захищає атоми від перегріву

Інженери розробили чіп, який забезпечує бездротовий та енергоефективний обмін даними між квантовим комп’ютером та зовнішнім середовищем.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту оголосили про створення технології, яка дозволяє надхолодному квантовому комп’ютеру відправляти і отримувати дані, не виділяючи занадто багато тепла, що порушує роботу системи. Чіп-передавач використовує терагерцеві хвилі для бездротової передачі інформації за межі холодильника.

Система складається з приймача, розташованого всередині холодильника, що охолоджує кубіти. Хвилі, що генеруються зовні холодильника, випромінюються через скляне вікно. Дані, закодовані в цих хвилях, можуть бути отримані чіпом. Він також діє як дзеркало: передає інформацію кубіту, він одночасно повертає назад до джерела більшу частину енергії, що спрямовується в холодильник. Тому процес генерує мінімальну кількість тепла.

Художня ілюстрація обміну інформацією за допомогою чіпа між квантовим комп’ютером і зовнішнім середовищем. Зображення:

Тепло викликає помилки в кубітах – основних будівельних блоках квантового комп’ютера. Для нормальної роботи системи потрібні екстремальні температури, близькі до абсолютного нуля. Тому квантові системи зазвичай зберігаються в холодильниках, що підтримують потрібну температуру.

Для практичної роботи квантовим комп’ютерам необхідно взаємодіяти з електронікою, розташованою за межами холодильника. Традиційний спосіб передбачає з’єднання за допомогою металевих проводів, але він порушує герметичність системи і вимагає постійно відводити зайве тепло, щоб комп’ютер зберігав працездатність.

Через це масштабування системи (кількість кубітів в комп’ютері) обмежена можливостями холодильника відводити тепло. Рішення, запропоноване інженерами, споживає в 10 разів менше енергії, ніж традиційні металеві кабелі, а значить збільшує можливості для масштабування квантових комп’ютерів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button