Здоров'я

Чи корисне голодування?

Про користь голодування можна почути досить часто, але чи дійсно воно корисне? Незважаючи на те, що це питання обговорюється вже багато років, інтерес до нього не згасає. Голодування поділяють на два типи: абсолютне – повна відмова від їжі, відносне – тип живлення, при якому людина недоїдає. Причини, за якими люди вибирають такий радикальний режим харчування, різні.

Найпоширеніша причина застосування голодування – бажання схуднути. Вважається, що це найбільш легкий спосіб скинути вагу, адже не треба прикладати якісь зусилля, просто не їж і все. Однак не все так просто, як здається. Вага, звичайно, йде, але це відбувається завдяки втраті рідини, а жир залишається на місці. Відповідно, як тільки харчування налагодиться, рідина повернеться, а разом з нею і вага. Найчастіше люди внаслідок голодування набирають більше кілограмів, ніж втрачають. Це пов’язано з тим, що голодування уповільнює обмінні процеси. Крім того, тривале голодування може бути небезпечно для здоров’я – порушуються функції нирок і печінки, страждає імунна система і багато іншого.

Деякі люди вважають, що голодування очищає організм, виводячи з нього шкідливі речовини. Так це чи ні, розібратися не так-то просто. З одного боку, людський організм має систему самоочищення, центр якої – печінка (їй допомагають кишечник, легені, шкіра, лімфатичні вузли, нирки). З іншого боку, в даний час організм не справляється самостійно зі своєю функцією очищення, що відбувається через неправильне харчування людей. Таким чином, голодування є радикальним способом очистити організм. Так як вчинити: очищатися за допомогою голодування або ж нехай організм сам розбирається з накопиченими шкідливими речовинами? Допомогти з цією дилемою зможуть лікарі, які, провівши ряд аналізів, розкажуть, чи потрібно це вам чи ні.

До речі, що стосується аналізів. Тут медики одностайні: перед здачею аналізів голодування необхідно для достовірного отримання результатів. Також голодування застосовують перед хірургічним втручанням, щоб спрямувати всі сили організму на підтримання та відновлення різних процесів, а не витрачати сили на перетравлення їжі.

Частина людей голодує з релігійних мотивів. Це, звичайно, особиста справа кожного, однак, при погіршенні самопочуття рекомендується припинити голодування, щоб не нашкодити здоров’ю.

Хтось вважає, що з допомогою голодування можна вилікувати ряд захворювань, а хтось каже, що голодування продовжує життя. Можна дотримуватися різних точок зору, але при цьому не варто забувати, що все індивідуально: комусь допоможе, комусь ні. Тому, щоб голодування дійсно принесло тільки користь організму без трагічних наслідків, необхідно проконсультуватися з лікарем і здати аналізи. Безпека повинна бути понад усе.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button