Здоров'я

Ожиріння: що сприяє збільшенню ваги

Виробники так званих «дієтичних» газованих напоїв, в яких замість цукру містяться його замінники, стверджують, що така заміна різко знижує калорійність «шипучки». Але вчені відкрили, що ожиріння можуть викликати і підсолоджувачі.

Оскільки калорійність аспартама, сахарину та інших підсолоджувачів набагато нижча ніж калорійність цукру, то логічно припустити, що регулярне споживання продуктів та напоїв, що містять замінники цукру, не загрожує ожирінням.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-018_resized

Однак протягом останніх кількох років з’явилися кілька наукових публікацій, автори яких стверджували, що у людей, які споживають «дієтичні» газовані напої, ризик розвитку ожиріння набагато вищий в порівнянні з тими, хто такі напої п’є рідко або взагалі не вживає.

Нарешті, пояснення цього дієтологічного парадоксу було знайдено.

Читайте також: Низьке матеріальне становище заважає скинути вагу

Ізраїльські вчені з Інституту імені Вейцмана в місті Реховот (Weizmann Institute of Science in Rehovot, Israel) виявили, що замінники цукру роблять специфічний вплив на кишкову мікрофлору, яка бере активну участь в процесах метаболізму людського організму.

Вчені додавали в корм одній групі мишей звичайний цукор, а тваринам з декількох інших груп – різні його замінники. У всіх мишей регулярно вивчали зразки бактерій, що мешкають в кишечнику.

Дослідники виявили, що у мишей, які отримували цукор, мікрофлора залишалася практично незмінною, проте у тих гризунів, яким додавали в корм і воду підсолоджувачі, незабаром спостерігалася зміна балансу мікрофлори, збільшення рівня глюкози в крові та поява надмірної ваги.

Аналогічні результати були отримані і під час експерименту за участю людей – споживання підсолоджувачів приводило до зміни мікрофлори і збільшенню маси тіла у 60% учасників.

Читайте також: Чому фастфуд небезпечний для нервової системи людини

Було встановлено, що з якоїсь причини через деякий час після початку експерименту у деяких його учасників баланс бактерій в кишечнику майже повністю відповідав тому, який спостерігається у більшості хворих цукровим діабетом 2-го типу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button