Людина

Експедиція на Марс може пошкодити людський мозок

В ході 30-денного експерименту, що симулює умови життя на Червоній планеті, частина лівого гіпокампу учасників скоротилася на три відсотки.

Видання New Scientist повідомляє, що на міжнародній конференції Federation of European Neuroscience Societies, що пройшла в Берліні, виступили фахівці NASA, які представили результати дослідження, присвяченого реакції мозку на подорож до Марса. Згідно з ним, гіпокамп космонавтів може скоротитися в ході експедиції.

Космічні польоти передбачають численні небезпеки: від впливу радіації до підвищеного ризику інфаркту. Перед тим як відправляти людей у довгостроковий політ до Марса, який може зайняти два роки, необхідно врахувати всі можливі ризики. Для цього дослідники Космічного агентства провели експеримент з 16 добровольцями, який показав, які зміни в мозку можуть виникнути у ході місії.

Шістнадцять осіб протягом 30 днів працювали в умовах, які симулювали марсіанську базу. Весь цей час поруч з ними перебували три інших працівника. Щотижня їм надавався один вихідний.

Дослідники виявили, що лівий край гіпокампу в середньому зменшувався на три відсотки. Гіпокамп — відділ головного мозку, що закріплює спогади. Його вивчення є важливим не тільки через роль у роботі пам’яті, але ще й тому, що він відповідає за формування орієнтації у просторі, що вкрай необхідно в космічних подорожах. Однак згідно з комп’ютерним випробуванням, проведеним в ході досліду, просторове мислення учасників не змінилося.

Один з членів дослідницької групи Аніка Вернер (Anika Werner) висловила власну гіпотезу щодо результатів. На її думку, скорочення могли викликати умови: соціальна ізоляція і стрес від цілодобового спостереження. Вона попередила, що ці зміни оборотні через пластичність мозку, але їх все одно варто враховувати.

Крім того, сам процес все ще залишається для вчених загадкою. Вони точно не знають, внаслідок чого відбувається скорочення. Джерелом може бути як відмирання існуючих клітин, так і реорганізація зв’язків між нейронами. В майбутньому вони сподіваються з’ясувати причину.

У серпні фахівці з Google, Університету Джонса Хопкінса і Каліфорнійського університету об’єдналися для проведення масштабного дослідження старіння мозку. Вони просканували 31 227 осіб за допомогою однофотонної емісійної комп’ютерної томографії (ОФЕКТ) і зіставили прогнозований за цими даними вік мозку учасників з їх реальним віком, щоб зрозуміти, які фактори сприяють старінню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button