Відео

Космічна радіація стає небезпечнішою з кожним роком

Нове дослідження вчених з університету Нью-Гемпшира показало, що вплив космічної радіації набагато вищий, ніж вважалося раніше, і це може мати серйозні наслідки як для космонавтів, так і для супутників.

У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Space Weather, вчені показали, що рівень радіації від галактичних космічних променів (ГКП) піднімається все швидше і, судячи з усього, їх інтенсивність скоро перевищить всі показники за весь час спостережень. Астронавти без захисту можуть відчувати гострі симптоми радіаційного зараження, а також їм загрожують довгострокові проблеми зі здоров’ям, на зразок раку і пошкодження внутрішніх органів, таких як серце, мозок і ЦНС.

Ще в 2014 році ця ж команда пророкувала, що рівень радіації підніметься на 20% на відрізку між одним сонячним мінімумом і наступним за ним. Чотири роки потому їх новітнє дослідження показує, що прогнози виявилися скромними, і реальний рівень перевищено на 30%.

Дані з Місячного орбітального зонда показують, що радіація галактичних космічних променів піднімається швидше, ніж прогнозувалося раніше. Дослідники в якості однієї з причин такого явища називають аномальне зниження сонячної активності за останні роки. При активності Сонця часто виникають сонячні плями, які підсилюють магнітне поле зірки. Потім воно за допомогою сонячного вітру відхиляє ГКЛ — і таким чином знижує загальний рівень космічної радіації.

Зазвичай сонячна активність зменшується і зростає за циклами довжиною в 11 років, коли 6-8 років сонячна активність мінімальна, а потім 3-4 роки зірка більш активна. Але з 2006 року розпочався найдовший період мінімальної сонячної активності, коли-небудь зафіксований за всю історію спостережень.

Кнопка «Наверх»
Закрыть