Фото

Космічний слиз: що знайшов китайський місячний апарат

Зворотна сторона Місяця завжди приваблювала і простих людей, і серйозних вчених. Із-за того що спостерігати за нею з Землі неможливо, ця частина супутника нашої планети обросла таємницями і конспірологічними теоріями. Мовляв, там є то база інопланетян, то секретне місячне містечко американців.

Астрономи, які посилали до зворотної сторони Місяця космічні апарати, з упевненістю заявляють: нічого подібного там немає. Все та ж кам’яниста мертва рівнина, усіяна кратерами і не сильно відрізняється від того, що можна побачити в телескоп. Але свіжа знахідка місяцеходу «Юйту-2» примушує в цьому засумніватися.

«Юйту-2» відправився в космос в грудні 2018 року до складу місії «Чан’є-4». Апарат успішно здійснив посадку 3 січня 2019 року і за цей час вже знайшов багато цікавого — наприклад, рідкісні мінерали, які можуть надходити з місячної мантії. А 25 червня камери місяцеходу зафіксували щось незвичайне — дивну субстанцію, яка відрізняється за кольором від місячної поверхні і за своєю структурою нагадує гель.

Космическая слизь: что нашел китайский лунный аппарат
Незвичайна структура, яку сфотографував «Юйту-2». Фото: Space

Китайські науковці не розкривають подробиць про те, що ж виявив «Юйту-2», і тримають дані про знахідку в секреті. За описом схоже, що це може бути якесь скупчення конденсованого газу або склоподібний мінерал, який потрапив на Місяць з якимось метеоритом. Але як знати, можливо, китайський зонд знайшов сліди інопланетян?


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button