Людина

Малограмотність виявилася страшнішою від солі, алкоголю і тютюну

Вживання повареної солі (хлориду натрію) в обмежених кількостях не завдає помітної шкоди людському організму. Це встановила група вчених, яка повідомила про результати свого дослідження на конгресі Європейського товариства кардіологів 2019 року. А от якщо людина погано освічена, то її доля незавидна.

У дослідженні взяли участь 155 137 дорослих мешканців у віці від 35 до 70 років без серцево-судинних захворювань на п’яти континентах. Дослідники вивчили зв’язок 14 факторів ризику зі смертністю і основними серцево-судинними захворюваннями протягом десятирічного періоду.

Факторами ризику були гіпертонія, абдомінальне ожиріння, освіта на початковому або менше рівні, куріння, дисліпідемія, цукровий діабет, використання твердого палива для приготування їжі та опалення, низька сила, низька фізична активність, погана дієта, депресія, надмірне вживання алкоголю і споживання солі більше шести грамів в день.

За 9,5 років спостереження було зареєстровано 10 234 випадки смерті і 7 980 випадків серйозних серцево-судинних захворювань, з яких 3559 були серцевими нападами і 3557 інсультами.

Як з’ясувалося, найбільший ризик серйозних серцево-судинних хвороб пов’язаний з поганою освітою. Автори підкреслюють, що вони не знають, чи пов’язано це з низьким рівнем життя, недостатньою поінформованістю про досягнення медицини або чимось ще.

На 13 врахованих у дослідженні факторів ризику припало 72% смертей, при цьому найбільший внесок внесли низький рівень освіти (16,0%), куріння (11,0%), гіпертонія (10,9%), використання дров і вугілля (8,4%) і погане харчування (7,9%).

Ознайомитися з подробицями можна в повідомленні ESC.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button