Всесвіт

Космонавти будуть використовувати водорості в якості їжі і джерела кисню

Під час тривалих космічних місій членам екіпажів космічних кораблів доведеться самостійно вирощувати їжу, тому що доставка з Землі буде неможлива. При цьому їм буде важливо урізноманітнити раціон, оскільки харчуватися однією картоплею, як персонаж Метта Деймона з фільму «Марсіанин», навряд чи хтось захоче. Дослідники з Міжнародної космічної станції почали експеримент, в ході якого з’ясують, чи зможуть вони вирощувати, харчуватися і отримувати кисень із водоростей. Здається, це цілком можливо.

Космонавты будут использовать водоросли в качестве пищи и источника кислорода

Для вирощування водоростей вони будуть використовувати фотобіореактор. Вважається, що за допомогою нього космонавти отримають не тільки поживну біомасу, яка може скласти 30% раціону майбутніх космічних місій, але і додаткове джерело чистого кисню. Для цих цілей, до речі, відмінно підходять водорості Chlorella vulgaris, які і будуть вирощуватися всередині біологічного реактора.

Передбачається, що пристрій буде працювати спільно з фізико-хімічною системою рециркуляції повітря і технологією ACLS для перероблення вуглекислого газу в кисень. В основному кисень на МКС видобувається шляхом електролізу води, яка доставляється на вантажних кораблях — утворений водень згодом скидається в космічний простір. Завдяки водоростям та іншим технологіям утворення кисню, агенства зможуть доставляти на 400 літрів менше води, або використовувати цей обсяг в інших цілях.

Якщо експеримент пройде успішно і пристрій доведе свою ефективність, технологія буде широко застосовуватися при пілотованих дослідженнях Місяця і колонізації Марса. Під час цих місій доставка продуктів з Землі буде неможлива, і справа не тільки в великій відстані, але і в збільшеному обсязі вантажу. Саме тому дослідники так активно займаються створенням замкнутої системи життєзабезпечення, де доставка їжі і води просто не потрібна.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button