Всесвіт

Величезний вулкан на Марсі показали в великій роздільній здатності (фото)

У блозі Європейського космічного агентства показали зображення, яке зробила стереокамера високої роздільної здатності Mars Express.

На Марсі знаходяться одні з найбільш вражаючих вулканів в Сонячній системі. Космічний апарат ЕКА «Марс Експрес» сфотографував зритий тріщинами край один з них — Ascraeus Mons (гора Аскрійська).

Гора Аскрійська — згаслий вулкан на Марсі, розташований в провінції Фарсида, поруч з марсіанським екватором. Найпівнічніший з трьох вулканів цієї області. На південь від нього знаходиться гора Павлина, ще на південь від — гора Арсія. Найвища гора в Сонячній системі, Олімп, знаходиться на північний захід.

Огромный вулкан на Марсе показали в большом разрешении

Сліди лави і інші особливості місцевості Ascraeus Chasmata. Дозвіл знімка — 16 на піксель. Надано: ESA / DLR / FU Berlin, CC BY-SA 3.0 IGO

Фото в повному дозволі можна подивитися за посиланням.

На зображенні показаний нижній південний схил Ascraeus Mons. Існує значна різниця в висоті від одного боку до іншого: ліва (південна) сторона кадру знаходиться приблизно на 10 км нижче, ніж права (північна). Пік вулкана знаходиться праворуч (на північ) від кадру, що найбільш чітко видно на більш широкій контекстній карті регіону.

Огромный вулкан на Марсе показали в большом разрешении

Більш широкий вид на Ascraeus Mons. Фото: НАСА

Стереокамера високої роздільної здатності Mars Express HRSC (High / Super Resolution Stereo Color Imager) — це стереоскопічна камера, яка фотографує марсіанську поверхню і виявляє деталі розміром до 2 м. Зображення використовуються для створення геологічної карти, яка б показала місцезнаходження різних мінералів і типів гірських порід.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button