Всесвіт

Кращий спосіб уникнути зіткнення астероїда з Землею

Голлівуд вчить нас тому, що якщо до землі буде наближатися потенційно небезпечний шматок космічного сміття, то треба завчасно підірвати його термоядерною боєголовкою. Але у такого підходу є істотний мінус.

Фільми, такі як “Армагеддон”, можливо, змусили багатьох повірити в те, що найкращий спосіб впоратися з астероїдом — це відправити ядерну боєголовку, щоб розірвати його на частини. Ця ідея не бере до уваги те, що немає ніякої гарантії, що ядерний вибух повністю знищить астероїд. Фактично, подібний захід може перетворити його на безліч менших, але все ж надзвичайно руйнівних метеорів, які завдадуть величезної шкоди при зіткненні з Землею.

Більш того, якби вчені все-таки використовували ракету з ядерною начинкою, то не намагалися б знищити астероїд. Фахівці неодноразово відзначали, що куди ефективніше підірвати боєголовку заздалегідь, досить далеко від астероїда: щоб не знищити його повністю, але досить близько, щоб змінити його курс на більш безпечну для Землі траєкторію.

Втім, і без ядерних боєголовок у вчених є гіпотетичні методи розв’язання подібних проблем — від спеціальних систем захоплення до лазерних приладів. Швидше за все, саме вони й будуть пущені в хід в тому малоймовірному випадку, якщо ми все-таки виявимо досить велике космічне тіло, що прямує до землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button