Всесвіт

Стівен Хокінг: «Експерименти з “частинкою Бога” можуть спровокувати кінець світу»

Всесвітньо відомий британський фізик застерігає вчених від спроби побудувати потужніший адронний коллайдер. Бозон Хіггса, елементарна фізична частинка, названа екзальтованими журналістами «частинкою Бога», несе в собі феноменальну руйнівну міць, – так вважає один із найвідоміших учених і популяризаторів природничих наук професор Стівен Хокінг.

foto_cikavosti_09.09.2014-04_resized

На високому енергетичному рівні бозон може викликати просторово-часовий колапс, який в мільйонну частку секунди зруйнує всесвіт. «Це не буде боляче, ми нічого не встигнемо відчути, – але ми нічого не можемо з цим зробити», – попереджає вчений.

Читайте також: Ідеї Стівена Хокінга доступною мовою

Бозон Хіггса є мірою всього сущого, оскільки визначає розміри і форму об’єктів у Всесвіті, однак він може перейти в стан «катастрофічної паузи», якщо фізики розженуть Великий адронний колайдер до дуже високих оборотів. Фактично, єдиним захистом від подібного сценарію є те, що вченим не вдалося створити апарат критичної потужності, яку він оцінює в 100 мільярдів гігаелектронвольт.

Виступ Стівена Хокінга було приурочено до виходу нової книги Starmus, в якій зібрані лекції відомих вчених і астронавтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button