Всесвіт

Стівен Хокінг: «Експерименти з «частинкою Бога» можуть спровокувати кінець світу»

Всесвітньо відомий британський фізик застерігає вчених від спроби побудувати потужніший адронний коллайдер. Бозон Хіггса, елементарна фізична частинка, названа екзальтованими журналістами «частинкою Бога», несе в собі феноменальну руйнівну міць, — так вважає один із найвідоміших учених і популяризаторів природничих наук професор Стівен Хокінг.

foto_cikavosti_09.09.2014-04_resized

На високому енергетичному рівні бозон може викликати просторово-часовий колапс, який в мільйонну частку секунди зруйнує всесвіт. «Це не буде боляче, ми нічого не встигнемо відчути, — але ми нічого не можемо з цим зробити», — попереджає вчений.

Читайте також: Ідеї Стівена Хокінга доступною мовою

Бозон Хіггса є мірою всього сущого, оскільки визначає розміри і форму об’єктів у Всесвіті, однак він може перейти в стан «катастрофічної паузи», якщо фізики розженуть Великий адронний колайдер до дуже високих оборотів. Фактично, єдиним захистом від подібного сценарію є те, що вченим не вдалося створити апарат критичної потужності, яку він оцінює в 100 мільярдів гігаелектронвольт.

Виступ Стівена Хокінга було приурочено до виходу нової книги Starmus, в якій зібрані лекції відомих вчених і астронавтів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть