Всесвіт

Як отримати енергію з чорних дір – вчені відкрили новий спосіб

Одне з чудових припущень, що виходить з теорії відносності Ейнштейна, полягає в тому, що обертові чорні діри містять багато енергії, яку теоретично можна збирати. Протягом приблизно півстоліття вчені прагнуть знайти різні способи вирішення цього завдання.

Новий метод запропонували Лука Коміссо з Колумбійського університету США і Феліпе Асенджо з чилійського Університету Адольфо Ібаньєс. В опублікованому в журналі Physical Review D дослідженні вони заявили про можливість отримання енергії чорних дір внаслідок розриву і повторного з’єднання силових ліній магнітного поля поблизу межі чорної діри, званої горизонтом подій.

Як сказав Коміссо, відкриття дозволить точніше оцінювати обертання чорних дір, навчитися стимулювати викиди випромінювання з них і навіть може допомогти використовувати їх як джерело енергії для цивілізації.

«Чорні діри, як правило, оточені гарячим« супом »з частинок плазми, що володіють магнітним полем, – пояснює Лука Коміссо. – Наша теорія показує, що коли силові лінії цього магнітного поля роз’єднуються і з’єднуються назад певним чином, частинки плазми можуть набувати негативну енергію, забезпечуючи витяг великої кількості енергії з чорної діри ».

Чорна діра як джерело енергії

В основі теорії Коміссо і Асенджо лежить положення, що перез’єднання магнітних полів прискорює частинки плазми у двох протилежних напрямках. Один з цих потоків плазми поглинається чорною дірою, і якщо він мав негативну енергію, то другий потік плазми, спрямований протилежно, починає рухатися в напрямку обертання чорної діри і може бути викинутий за межі ергосфери – області поблизу чорної діри, в якій будь-який об’єкт неминуче обертається разом з чорною дірою.

Це явище виникає завдяки дуже високій різниці у швидкості між двома потоками частинок плазми. Причому ефективність процесу отримання енергії може досягати 150%. ККД понад 100% можливий тому, що у чорної діри, яка поглинула частинки, які несуть негативну енергію, виникає «витік» енергії, який вільно передається плазмі, що викидається від чорної діри.

Можливо, описаний Коміссо і Асенджо процес насправді відбувається у великій кількості спостережуваних чорних дір, оскільки він пояснює появу потужних спалахів чорних дір, які виявляються астрономами по сильному випромінюванню.

Дослідження фінансувалося Національним науковим фондом США в рамках проєкту «Вікна у Всесвіт», НАСА і Чилійським національним фондом наукового і технологічного розвитку.

Джерело: journals.aps.org

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments