Авто

КрАЗ: незвичайні автомобілі Кременчуцького заводу

Всі знають, що КрАЗ — це величезні і потужні вантажівки підвищеної прохідності. В принципі, так і є. З 1959 року і донині завод живе і виробляє великовантажні автомобілі на всі випадки життя, а також військову техніку для потреб ЗСУ. І за ці півстоліття конструктори КрАЗу створили цілий ряд дуже незвичайних машин.

Сам завод в Кременчуці був заснований в 1945 році, але до кінця 50-х спеціалізувався на сільськогосподарській техніці. Лише в 1959-му з воріт заводу виїхали дві перші вантажівки КрАЗ-222.

Дивно, але КрАЗ — це один з небагатьох радянських заводів, який не тільки пережив всі потрясіння 90-х і 2000-х, але і успішно виробляє величезну — більше сотні моделей! — гаму продукції у військовому та цивільному секторах. Ми ж заглянемо в минуле і подивимося, що незвичайного було в КрАЗах.КрАЗ: необычные автомобили Кременчугского завода

1959 рік, КрАЗ-222 «Дніпро». Перша серійна модель заводу. Нічого незвичайного в ній немає, але ми вирішили почати огляд саме з неї — для історії. Тому що класика!

КрАЗ: необычные автомобили Кременчугского завода

1961 рік, дизель-троллейвоз ДТУ-10 на шасі КрАЗ-219. Побудований в єдиному екземплярі інститутом Укрндіпроект для легендарної тролейбусної лінії Сімферополь — Ялта.

КрАЗ: необычные автомобили Кременчугского завода

1961 рік, дослідний КрАЗ-250. На ділі модель «250» пішла в серію зовсім в іншому дизайні в 1978 році. Це перша спроба створити нове сімейство на зміну 222-м. Зверніть увагу на округлу суцільнометалеву кабіну.

КрАЗ: необычные автомобили Кременчугского завода

1976 рік, КрАЗ-6434. Чотиривісний шарнірно-зчленований монстр в серію так і не потрапив.

Кнопка «Наверх»