Авто

Воднева Toyota дісталася до Європи

Компанія Toyota привезла в Париж довгоочікуваний водневий седан. Модель практично готова до серійного виробництва. Її продажі почнуться з Японії наступної весни, а пізніше новинка добереться до США та Європи. Правда, її товарна назва досі не визначена.

foto_cikavosti_02.10.2014-019_resized

Прототип седана дебютував рік тому під “ім’ям” FCV, що означало Fuel Cell Vehicle. Потім з’явилася інформація про “псевдонімі” Mirai, що в перекладі з японської означає – майбутнє. Так чи інакше, новинка стане першим серійним авто з водневим двигуном в широкому продажі. Адже її найближчий конкурент Honda FCX Clarity досі реалізується тільки за лізинговими схемами. Та й тираж конкурента обчислюється сотнями екземплярів.

Читайте також: Toyota показала маленький фургон для великого міста — фото

Про техніку седана відомо якщо не все, то багато що. Машина оснащена установкою, яка витягає енергію з реакцій між воднем і киснем. Реактор заряджає акумулятори, підключені до електромотора потужністю 136 кінських сил. Балонів вистачить на 500 кілометрів, а для їх заправки достатньо трьох хвилин.

Правда, є моменти, які насторожують потенційних клієнтів. Невідомо, наприклад, наскільки доступною буде експлуатація та ремонт обладнання водневої Toyota. Ну і стартовий цінник в 70 тисяч доларів за “невідому тваринку” здається зависокою. Раніше виробники мали намір укласти його хоча б у рамки 50 тисяч, але затія не увінчалася успіхом.

foto_cikavosti_02.10.2014-019-01_resized

foto_cikavosti_02.10.2014-019-02_resized

foto_cikavosti_02.10.2014-019-03_resized

Натхнення: carexpert.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button